Doç. Dr. Akif Diri
Üroloji Uzmanı
25 Yıllık
Tecrübe
Cerrahi Tecrübe
32 Binden Fazla

E.S.W.T (Şok Tedavisi)

Kök hücre aktivasyonu ve doku yenilenmesi de ESWT sonrası ereksiyona olumlu etki yapmaktadır.

E.S.W.T ne yapar?

Sertleşme bozukluğunda yapılan çalışmalarda şok dalgalarının uygulandığı dokuda mikro travmaya sebep olarak dokunun yenilenmesini, kanlanmasını ve yeni damar oluşumunu uyaran büyüme ve yenilenme faktörlerinin salgılanmasına sebep olduğu gösterilmiştir. Ayrıca peniste kan damarlarının genişlemesine sebep olan nitrik oksit (NO) sentezi de artmaktadır. Nitrik oksit ereksiyondan sorumlu en önemli maddelerden biridir. Kök hücre aktivasyonu ve doku yenilenmesi de ESWT sonrası ereksiyona olumlu etki yapmaktadır.

İşlem Nasıl Uygulanır?

Penis üzerine uygulanan ESWT haftada 2-3 kez olmak üzere 6-12 seans uygulanır. Yan etki olmadıgından seans uzatılabilir.

Bir jenaratör içeren ana cihazda üretilen şok dalgaları bir başlık ile uygulanan bölgeye iletilir. Bu başlık ile işlem penisin uç, orta ve alt gövde kısmına ve köklerine uygulanır.Her seans yaklaşık 15 dakika sürer. İşlem sırasında düşük enerji kullanıldığı için lokal ağrı kesici uygulaması gerekmez. İşlem sonrası normal günlük hayata dönülebilir.

E.S.W.T hangi hastalıklarda kullanılır.

Özellikle hafif veya orta şiddetli vaskülojenik erektil disfonksiyon hastaları
– Peyroni hastalığı
– Kronik prostatit

Hemen Randevu Alın

Aşağıdaki formu doldurarak randevu talebinizi oluşturabilir ya da bizi 0324 999 76 33 telefon numarasından arayabilirsiniz.